Trump protiv Bidena 2.0, drugi dio

“Vijesti su tamo gdje gledate”, izjava je koja se često pripisuje Danu Ratheru, ali je nikad nisam uspio povezati s izvorom. Bilo da je Rather to rekao ili je to bio netko drugi, izjava je istinita. Vaše “vijesti” razlikuju se od “vijesti” vaših susjeda i jako se razlikuju od “vijesti” u različitim državama i, naravno, u različitim zemljama. Na svaku pojedinu “vijest” koju konzumirate utječe vaša osobna “pristranost odabira”, piše foxnews.

Doista postoje “alternativne činjenice”, kao što je Kellyanne Conway jednom tvrdila Chucku Toddu u “Meet the Press” prije mnogo godina. Bio sam član komisije na setu tog nezaboravnog nedjeljnog jutra. Conwaya su odmah optužili “provjerivači činjenica” da je “naglas rekao onaj tihi dio”, uz uobičajene osude od uobičajenih osumnjičenika. Zapravo, doista postoje alternativne činjenice posvuda oko nas. Ali ako nikada ne napustite svoj vlastiti mjehurić – bio on “plavi mjehurić” ili “crveni mjehurić” – bit ćete iznenađeni kada naiđete na te činjenice.

Thomas Jefferson bio je poznati kritičar novina svoje ere. “Sada se ne može vjerovati ničemu što se vidi u novinama”, napisao je 1807. “Sama istina postaje sumnjiva stavljanjem u to zagađeno vozilo. Pravi opseg ovog stanja dezinformacija poznat je samo onima koji su u situaciji da suočiti činjenice unutar svog znanja s lažima dana.”

Isti stupanj sumnje susreće se s medijima danas jer pristranost sada pokreće većinu medija, a svakako i vaš “X” (bivši Twitter) feed. Izbjeći svoj balon ključno je za svakog Amerikanca i svakako za svakog moderatora debate posvuda. Imam povjerenja u profesionalnost Dane Basha i Jakea Tappera, jer sam s njima obojicom radio na predsjedničkim predsjedničkim raspravama GOP-a 2015.-2016. Kakva god bila njihova stajališta, ostavili su ih u “čistoj sobi” – kako je CNN prije osam godina nazvao svoje prostorije za probe.

Sumnjičavost medija je sveprisutna i dolazi s obje strane zijevajuće podjele između crvene i plave Amerike. Zbog toga sva kategorija pitanja koja se večeras ne bi smjela postavljati počinje nekom varijacijom “To nije istina, gospodine predsjedniče” ili “Želite li reći, gospodine predsjedniče, da [ovo ili ono] nije istina?”

Provjeravanju činjenica nema mjesta tijekom predsjedničke debate. Provjera činjenica od strane moderatora večeras ili drugih moderatora kasnije u ovom ciklusu je anatema za produktivne rasprave. Cilj bi trebao biti postavljanje jasnih pitanja. Tisuću analitičara obrušit će se na izjave dane odmah nakon završetka rasprave (i tijekom cijele rasprave na internetu).

“Odvratiti ga od njegovih govornih tema” također nije legitiman cilj, budući da su “govorne točke” obično nove informacije za većinu birača, čak i ako okorjeli cinici naslijeđenih medija ili unutar dubokih špilja plavih ili crvenih medija odbacuju ono što pokušavaju smanjiti kao “točke za razgovor”.

Neka kandidati govore. Neka govore, kao što su to učinili Abraham Lincoln i Stephen Douglas u svojim slavnim raspravama 1858., najuspješnijim raspravama u američkoj povijesti. (Audio rekreacija tih debata s Davidom Strathairnom, Richardom Dreyfussom koji igraju uloge Lincolna i Douglasa, vrlo je vrijedna cijene.) Tih sedam debata trajalo je svaka po tri sata, a nije bilo moderatora. Prvi kandidat govorio je sat vremena, drugi 90 minuta, a zatim je prvi kandidat dobio repliku od 30 minuta. Dvojica muškaraca naizmjence su išla prva.

Večerašnja debata trajat će ukupno 90 minuta. Dakle, neka kandidati govore.

Hugh Hewitt je voditelj emisije “The Hugh Hewitt Show”, koja se čuje radnim danom ujutro od 6 do 9 ujutro ET na Salem Radio Networku, a istovremeno se emitira na Salem News Channelu. Hugh budi Ameriku na više od 400 podružnica diljem zemlje i na svim streaming platformama na kojima se SNC može vidjeti. Čest je gost na okruglom stolu s vijestima Fox News Channela koji radnim danom u 18:00 ET vodi Brett Baier. Sin Ohia i diplomant Harvard Collegea i Pravnog fakulteta Sveučilišta u Michiganu, Hewitt je od 1996. profesor prava na Pravnom fakultetu Fowler Sveučilišta Chapman, gdje predaje ustavno pravo. Hewitt je pokrenuo svoju istoimenu radio emisiju iz Los Angelesa 1990. Hewitt se često pojavljivao na svim većim nacionalnim televizijskim mrežama, vodio je televizijske emisije za PBS i MSNBC, pisao za sve veće američke novine, napisao je desetak knjiga i moderirao niz republikanskih emisija. kandidatske debate, posljednja republikanska predsjednička debata u studenom 2023. u Miamiju i četiri republikanske predsjedničke debate u ciklusu 2015.-16. Hewitt fokusira svoju radio emisiju i svoju kolumnu na ustav, nacionalnu sigurnost, američku politiku i Cleveland Browns i Guardians. Hewitt je intervjuirao desetke tisuća gostiju od demokrata Hillary Clinton i Johna Kerryja do republikanskih predsjednika Georgea W. Busha i Donalda Trumpa tijekom svojih 40 godina u emitiranju, a ova kolumna predstavlja glavnu priču koja će voditi njegovu današnju radio/TV emisiju.

Piše: Hugh Hewitt/ Fox News/ Izvor/ foxnews.com/ Foto: Ilustracija/ Totalno HR